KANADA EĞİTİM BAKANLIĞI

LİSE ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI

Kanada’da eğitim görmek dünya çapında birçok öğrenci için heyecan verici ve yaşamaya değer bir deneyimdir.

Kanada, eski adı ile Kanada Dominyonu, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan, merkezi olmayan, anayasal monarşi ile yönetilen, 1867’de Konfederasyon yasası ile kurulan bir federasyondur. Yüzölçümü 9,984,670 km², nüfusu 40.000.000’dur. Kısa tarihinde Kanada, dünya standartlarindaki yönetimi, kurumları, kültürü ve yaşam tarzı ile bilgiye dayalı bir ulus haline gelmiştir. Kanada, hayranlık uyandiran dogal güzellikleri ve geniş açık alanlari ile gurur duymaktadır.

Herkes için eğitim, çevre ve saglik konularina kendini adamış olan Kanadalılar, geleceğe güvenle ve umutla bakmaktadır. Kanada’da eğitim görmek dünya çapında birçok öğrenci için heyecan verici ve yaşamaya değer bir deneyimdir.

wcep canada image
wcep canada image

Kanada, eski adı ile Kanada Dominyonu, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan, merkezi olmayan, anayasal monarşi ile yönetilen, 1867’de Konfederasyon yasası ile kurulan bir federasyondur. Yüzölçümü 9,984,670 km², nüfusu 40.000.000’dur. Kısa tarihinde Kanada, dünya standartlarindaki yönetimi, kurumları, kültürü ve yaşam tarzı ile bilgiye dayalı bir ulus haline gelmiştir. Kanada, hayranlık uyandiran dogal güzellikleri ve geniş açık alanlari ile gurur duymaktadır. Herkes için eğitim, çevre ve saglik konularina kendini adamış olan Kanadalılar, geleceğe güvenle ve umutla bakmaktadır. Kanada’da eğitim görmek dünya çapında birçok öğrenci için heyecan verici ve yaşamaya değer bir deneyimdir.

Kanada’nın eğitim alanındaki itibarı kalite üzerine kurulmuştur ve eğitim sektöründe mükemmelliğiyle tanınır. Kanada referansları dünya çapında değerli addedilir. Uluslararası eğitimciler genellikle araştırma ve işbirliği ortaklıkları için Kanada’yı seçerler.

Kanada’daki devlet liseleri hem İngilizce hem de Fransızca ileri düzey eğitim, kişisel gelişim ve hayata hazırlık alanlarında sunduğu geniş program seçenekleri ile lise eğitiminde lider konumdadır.

Bu yüzden:

Kanada’daki (K-12) Öğrencileri sürekli olarak Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı çerçevesinde okuma, matematik ve bilim dallarında ilk beşte yer almaktadırlar. Yabancı öğrenciler ise öğrenci merkezli eğitime odaklı destekleyici ortamlardan faydalanırlar.

Kanada üniversiteleri dünya çapında en iyiler arasında yer almaktadır. 2012 yılında, Shanghai Dünya üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) yer alan 100 üniversite arasında 4; QS World University Rankings’in seçtiği en iyi 50 üniversite arasında 3, en iyi 500 üniversite içinde ise 20 Kanada üniversitesi vardı. Times Higher Education (THE) World University Rankings’de (Times Yüksek Öğrenim (THE) Dünya üniversiteleri Sıralaması) yer alan 100 üniversitenin ise 5’i, 200 üniversitenin ise 8’i Kanada üniversitesiydi.

Üniversiteler hâlihazırda dünya genelindeki diğer üniversitelerle imzalanmış 5,000’i aşkın aktif uluslararası işbirliği anlaşması ile küresel bağlantılara sahiptir.

Kanada’daki kolejler, politeknik okullar ve cégeps’ler (genel ve mesleki kolej) endüstri ile bağlantılı, kariyer odaklı, endüstri sorunlarını çözmeye yönelik uygulamalı araştırma olanakları sunmaktadır. Kanada kolejleri mezunlarının %90’ı mezun olduktan sonraki altı ay içinde eğitim gördükleri alanda istihdam edilmekte, işverenlerin %90’ı ise bu çalışanlardan memnun olmaktadır.

Kanada’daki devlet liseleri hem İngilizce hem de Fransızca ileri düzey eğitim, kişisel gelişim ve hayata hazırlık alanlarında sunduğu geniş program seçenekleri ile lise eğitiminde lider konumdadır.

Kanada Eğitim Bakanlığı değişim programları kapsamında yaklaşık 30 ülkeden öğrencileri yüksek standartta eğitim veren devlet liselerine kabul etmektedir. Öğrencilerimiz Kanada Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen gönüllü ailelerin yanına yerleştirilmektedir. Aileye en yakın okula atanırlar. Kanada’da lise mezuniyeti almak isteyen öğrencilerimiz aynı lisede eğitimlerine devam edebilirler. Devam yılı işlemleri ve üniversite başvuruları için kurumumuzca atanan danışmanlarımız öğrencilerimize yardımcı olmaktadırlar.

 
 

KANADA’YA BAKIŞ

...

BAŞKENT

OTTAWA
...

NÜFUS

40 MİLYON
...

PARA BİRİMİ

KANADA DOLARI
...

RESMİ DİL

FRANSIZCA
...

NESİ İLE BİLİNİR

KUTUP AYILARI, NIAGARA ŞELALESİ, TORONTO
...

NASIL SELAM VERİLİR

HELLO
close

SINIFINIZ
DÜNYA OLSUN!

WCEP Türkiye; kültürlerarası becerilere sahip olan, ülkesini yurtdışında doğru temsil eden ve kendi ayakları üzerine daha sağlam basan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor..!

Zaten üye misiniz?
hide show

İşlenecek kişisel verilerinize ilişkin açıklamalarımızı içeren KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

close
hide show
Parolamı Unuttum
Henüz üye değil misiniz? Hemen Üye Olun!
close
close
Gönder