ÖĞRENCİ DEĞİŞİM
PROGRAMI NEDİR?

wcep program detail
Öğrencilerimiz bulundukları ülkede bir gözlemci değil yaşadıkları ailenin bir parçasıdır.

Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programları yaklaşık 70 yıldır 46 ülke tarafından uygulanmaktadır. 15-18 yaş arası lise öğrencileri Bakanlık Programları ile liselerinin bir ya da birden fazla yılını ilgili ülkenin Bakanlıkları tarafından yüksek güvenlik kriterleri ile seçilen gönüllü ailelerin yanında geçirmektedirler. Değişim öğrencileri aileye en yakın okula atanmaktadırlar ve eğitim hayatlarına devam etmektedirler. Öğrencilerimiz bulundukları ülkede bir gözlemci değil yaşadıkları ailenin bir parçası, o kültürün ve dünyanın farkında olan katılımcılardır. Başarılı bir değişim yılı geçirmenin en önemli noktası, öğrencilerimizin yaşadıkları gönüllü ailelerin bir parçası olmalarıdır.

 

Türkiye’nin tanıtımı için çeşitli görevleri olan öğrencilerimiz, programın temel amacına uygun olarak kültürlerarası iletişimi ve hoşgörüyü geliştirmektedirler. Program, anadil seviyesinde yabancı dil konuşan, doğal ailesinden ayrı kendi ayakları üzerinde durabilen, harika dostluklar edinmiş, akademik eğitimini tamamlamış, dünyadaki farklılıları algılayabilen dünya vatandaşları yetiştirmek üzere tasarlanmıştır.

Sonuç olarak, siz ve ev sahibi aileniz için hayat boyu anılar yaratırken, diğer kültürlere kalıcı ilgiyi arttırmayı umuyoruz. Bununla birlikte öğrencilerimiz, bunun bir seyahat veya tatil tipi program olmadığını hatırlamalıdır. Bu akademik bir programdır ve tüm derslerde minimum “C” ortalaması gerektirir. Ayrıca öğrencilerimizin güvenlikleri için uymaları gereken Bakanlık kuralları bulunmaktadır.

wcep program detail
 
 
...
ANA DİL
SEVİYESİNDE
YABANCI DİL
...
YÜKSEK
STANDART
AKADEMİK
EĞİTİM
...
SPOR, SANAT
VE BİLİMSEL
FAALİYETLER
...
ULUSLARARASI
ARKADAŞLIKLAR
...
DÜNYA
VATANDAŞLIĞI
close

SINIFINIZ
DÜNYA OLSUN!

WCEP Türkiye; kültürlerarası becerilere sahip olan, ülkesini yurtdışında doğru temsil eden ve kendi ayakları üzerine daha sağlam basan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor..!

Zaten üye misiniz?
hide show

İşlenecek kişisel verilerinize ilişkin açıklamalarımızı içeren KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

close
hide show
Parolamı Unuttum
Henüz üye değil misiniz? Hemen Üye Olun!
close
close
Gönder