WCEP KURUMSAL KÜLTÜR

 
 

WORLDWIDE CULTURAL EXCHANGE PROGRAM (WCEP)

Yüksek akademik başarı ve sosyal beceriyi merkezine alan bir organizasyon olan WCEP, toplam 14 ülkenin öğrenci değişim programları organizasyonunu yürüten, farklı kültürleri kişisel bir aile ortamında bir araya getirerek ömür boyu sürecek dostluklar kurma düşüncesiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

MİSYON

İçinde yaşadığımız topluma ve çevreye saygılı, kültürlerarası becerilere sahip, ülkesini yurtdışında temsil ederek ayakları üzerinde daha sağlam duran bireyler olarak öğrencilerimizi yetiştirmek, geliştirmek.

VİZYON

Topluma, bilgiyi değere dönüştüren, ulusal ve uluslararası ölçekte tanınır, tercih edilir, saygın ve öncü bireyler kazandırmak.

 

DEĞERLERİMİZ

Akademik ve sosyal değerlerle dolu yolculuğumuz sayesinde tecrübe kazanan, bu tecrübeyle istediği üniversitede eğitime başlayan öğrencilerimizin kültürel uyum sorunu yaşamadığına şahitlik etmek, bu uyumun akademik ve sosyal hayatlarına olumlu yansımalarını görmek bizim en büyük mutluluğumuz.

 

WCEP KÜLTÜR

Gelişimsel Farklılıklar Hem Akademik Hem De Sosyal Olarak Farklı Kültürler Tanımanın Etkisiyle Ön Plana Çıkar Ve Farklı Kültür Ögelerinden Girdiler Alarak Büyümeye Devam Eder. Farklı Kültürel Ögeleri Kişisel Bir Aile Ortamında Bir Araya Getirerek Ömür Boyu Sürecek Dostluklara Dönüştürme Düşüncesi Ise Öğrencilerimize Wcep Kültürünü Kazandırır.

 

ETİK DEĞERLER

Bizim için öğrencilerimiz her şeyden önce gelir. Onlara ve başarılarına ne kadar saygı duyuyorsak, aynısını topluma ve çevreye karşı da duyuyor, etik değerleri vazgeçilmez görüyoruz. Sağduyu sahibi, attığı her adımın sorumluluğunu bilen bir kurum olarak, yarınları değiştirecek düşünce yapısının ancak bu sayede mümkün olacağına inanıyoruz.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programları yaklaşık 70 yıldır, 40 ülke arasında ilgili ülkelerin Bakanlıkları tarafından uygulanmaktadır.

 
 

WCEP KANADA OFİS OLARAK…

WCEP Kanada Ofis olarak Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli, yasa/yönetmeliklere tam uyumlu çalışarak ülkemizin tanıtımına doğrudan katkı sağlarken, iki yabancı dili anadil seviyesinde konuşan, akademik ve sosyal becerileri gelişmiş dünya vatandaşları yetiştirme hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Devlet Liseleri, Özel Liseler, İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak projeler hayata geçiriyor ve bu projelerle bir çok ilke imza atıyoruz. Programa katılan öğrencilerimizin haklarını 7 Eylül 2013 Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği 28.madde gereğince değişim programına katıldıkları yıl garanti altına alıyoruz. Bu öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde yurtdışından aldıkları karneleri ile İl Milli Eğitim Denklik Şubelerinden denkliklerini kolaylıkla alabiliyor ve yıl kaybı yaşamadan eğitimlerine devam ediyor.

 
close

SINIFINIZ
DÜNYA OLSUN!

WCEP Türkiye; kültürlerarası becerilere sahip olan, ülkesini yurtdışında doğru temsil eden ve kendi ayakları üzerine daha sağlam basan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor..!

Zaten üye misiniz?
hide show

İşlenecek kişisel verilerinize ilişkin açıklamalarımızı içeren KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

close
hide show
Parolamı Unuttum
Henüz üye değil misiniz? Hemen Üye Olun!
close
close
Gönder