LİSELİ BÜYÜKELÇİLER

ORYANTASYON KAMPI

Her yıl Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 16 ülkede resmi öğrenci değişim programlarına katılmaya hak kazanan Liseli Büyükelçilerimizi, alanında uzman eğitmen ve konuşmacılarımız ile öğrenci değişim programına hazırladığımız 4 günlük oryantasyon kampı organize ediyoruz.

Bu kamp boyunca verilen eğitimlerin içeriğini “kültürlerarası öğrenme” boyutuna dikkat edilerek tasarlıyoruz. Bunun için farklı kültürlerarası öğrenme modelleri göz önünde bulundurularak öğrencilerimiz için en verimli öğrenme ortamının oluşturulmasına gayret ediyoruz.

Yine öğrenme ortamının uygun olabilmesi ve öğrencilerimizin öğrenme sürecine bire bir dahil olabilmeleri için “David Kolb” tarafından geliştirilmiş olan “deneyimsel öğrenme modeli” uyguluyoruz. Bu modele göre somut bir deneyim sonrasında gelen sorgulama, düşünme süreci teorik bir girdi ve pratiğe nasıl dökülebileceğini sorgulayarak takip ediyoruz.

Bu bağlamda eğitim süresince büyük grup çalışmaları, rol oyunları, simülasyonlar vb. metotlar kullanılarak öğrencilerimizin bireysel özelliklerine uygun bir şekilde etkin katılımlarını gerçekleştiriyoruz.

 

ORYANTASYON
KAMPLARIMIZ

 
 
WCEP ORYANTASYON KAMPI 2023 / ABANT / Lise Öğrenci Değişim Programı / Amerika Lise / Kanada Lise
 
video-image
WCEP ORYANTASYON KAMPI 2022 / ABANT / Lise Öğrenci Değişim Programı / Amerika Lise / Kanada Lise
 
video-image
WCEP ORYANTASYON KAMPI 2021 / ABANT / Amerika'da ve Kanada'da Burslu Lise Okumak
 
video-image
WCEP Turkey Orientation Camp'18 (Çeşme Sheraton Otel)
 
video-image
close

SINIFINIZ
DÜNYA OLSUN!

WCEP Türkiye; kültürlerarası becerilere sahip olan, ülkesini yurtdışında doğru temsil eden ve kendi ayakları üzerine daha sağlam basan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor..!

Zaten üye misiniz?
hide show

İşlenecek kişisel verilerinize ilişkin açıklamalarımızı içeren KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

close
hide show
Parolamı Unuttum
Henüz üye değil misiniz? Hemen Üye Olun!
close
close
Gönder