LİSELİ BÜYÜKELÇİLER
ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI

wcep program detail

LİSELİ BÜYÜKELÇİLER ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI

Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programları yaklaşık 70 yıldır 46 ülke tarafından uygulanmaktadır. 15-18 yaş arası lise öğrencileri Bakanlık Programları ile liselerinin bir ya da birden fazla yılını ilgili ülkenin Bakanlıkları tarafından yüksek güvenlik kriterleri ile seçilen gönüllü ailelerin yanında geçirmektedirler.

DAHA FAZLA

ÖĞRENCİ KABUL SÜRECİ

Programa aday Türk lise öğrencilerinin öncelikle derslerinde başarılı olmaları gerekmektedir. Aday olunan ülkenin istemiş olduğu yabancı dil tespit sınavları tarafımızdan uygulanmaktadır.

DAHA FAZLA

MEB YÖNETMELİK

Türkiye’de özellikle son 10 yılda Türk lise öğrencilerinin liselerinin bir yılını farklı bir ülkede geçirme isteği ve talebi ciddi artış göstermiştir. Fakat çok kısıtlı kontenjanlar dahilinde Türk öğrencilerinin seçimleri yapılmaktadır.

DAHA FAZLA

ÜLKELER

Amerika Birleşik Devletleri, elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu, Kuzey Amerika’nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında bulunmaktadır.

DAHA FAZLA

ORYANTASYON KAMPI

Her yıl Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 10 ülkede resmi öğrenci değişim programlarına katılmaya hak kazanan Liseli Büyükelçilerimizi, alanında uzman eğitmen ve konuşmacılarımız ile öğrenci değişim programına hazırladığımız 4 günlük oryantasyon kampı organize ediyoruz.

DAHA FAZLA

REHBERLİK BİRİMİ

Öğrencilerimiz ve Rehberlik Birimi ekibimiz oryantasyon eğitimleriyle bir araya gelmekte ve sürecimiz başlamaktadır.

DAHA FAZLA
people
close

SINIFINIZ
DÜNYA OLSUN!

WCEP Türkiye; kültürlerarası becerilere sahip olan, ülkesini yurtdışında doğru temsil eden ve kendi ayakları üzerine daha sağlam basan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor..!

Zaten üye misiniz?
hide show

İşlenecek kişisel verilerinize ilişkin açıklamalarımızı içeren KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

close
hide show
Parolamı Unuttum
Henüz üye değil misiniz? Hemen Üye Olun!
close
close
Gönder