Basında WCEP

Aralık 20-2021
Basında WCEP

Türk Öğrencilere 1 Milyon Dolarlık Burs

Türkiye’den her yıl 50 bin öğrenci, eğitim için yurt dışındaki okulları tercih ediyor.
wcep blog detail

Türkiye’den her yıl 50 bin öğrenci, eğitim için yurt dışındaki okulları tercih ediyor. Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programı WCEP, Amerikan Özel Okullar Birliği ile iş birliği kapsamında 1 milyon dolarlık burs temin ederek Türkiye’den 25 öğrencinin ABD’deki en iyi yatılı okullara kabul edilmesini sağladığını duyurdu.

UNESCO’nun Türkiye’ye dair açıkladığı eğitim istatistiklerine göre, ülkemizden her yıl 50 bin öğrenci eğitim hayatını daha verimli kılmak için yurtdışına gidiyor. Tercih edilen ülkelerin ilk sıralarında gelen Amerika’da eğitim almak isteyen öğrenciler için müjdeli Haber Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programı WCEP’ten geldi. Kanada merkezli akademik organizasyon, Amerikan Özel Okullar Birliği ile yaptığı iş birliğini duyurdu. WCEP Türkiye Genel Müdürü Volkan Cerrahoğlu, “Türkiye’den 25 öğrenciye 1 milyon dolarlık burs sağlayarak ABD’nin en iyi üniversitelerinin liselerinde yatılı eğitim görme fırsatı sunduk. Bu sayede programımıza seçilen öğrenciler üniversiteye hazırlanırken daha verimli bir eğitim süreci geçiriyor” dedi.

YATILI OKULDA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 80’İ AKADEMİYE DAHA HAZIR HİSSEDİYOR

ABD Yatılı Okullar Birliğinin yaptığı araştırmaya göre, yatılı okul öğrencilerinin yüzde 80’inin, üniversitedeki akademik hayata ve kampüs ortamına kendilerini daha hazır hissettiklerini belirten Volkan Cerrahoğlu, “Preparatory, Fryeburg, Lee Academy gibi yatılı okullardan mezun ettiğimiz öğrenciler ABD’deki George Washington, Michigan State, California gibi en iyi üniversitelere kolaylıkla kabul edilmenin yanı sıra iş yaşamlarında da seçkin bir statü sahibi oluyor. Yıllık ücreti 50 ila 90 bin dolar arasında değişen ABD’deki yatılı okullar ise öğrenci kabul ederken çok seçici davranıyor. Türk öğrencilerin bu kriterleri birebir karşıladığını düşünerek, WCEP Ekibi olarak Türkiye’nin birçok şehrinden seçtiğimiz 25 öğrenciye 1 milyon dolarlık burs desteği sağlayarak ABD’nin en iyi yatılı okullarında eğitim görmelerine vesile olduk” diye konuştu.

SINIFINIZ DÜNYA OLSUN

Türkiye’de en çok talep aldıkları okulların arasında Kabatas Erkek, Cağaloğlu Anadolu, Validebağ Fen ve İstanbul Atatürk Fen gibi liseler bulunduğunu aktaran WCEP Türkiye Genel Müdürü Volkan Cerrahoğlu, “ABD’deki yatılı okullar akademik başarının yanı sıra çeşitli dallara ilgi duyan öğrencileri tercih ediyor. Bu yüzden programımıza aday olan öğrenciler ayrıntılı bir başvuru süreciyle karşı karşıya kaldı. Öğrencileri seçme sınavında ve mülakatta başarılı olmalarının ardından en az bir spor, sanat veya akademik alanda çalışma yapmaları, ögretmenlerinden iyi referanslar almaları, son 3 yılda 80’in üstünde not ortalaması yakalamaları gibi kriterlerle değerlendirerek programa dahil ettik. ’Sınıfınız Dünya Olsun’ mottosuyla çıktığımız bu yolda Amerikan Özel Okullar Birliği ile güç birliği yaparak başarılı öğrencilere destek verdiğimiz bir projeyi hayata geçirdiğimiz için mutluluk duyuyoruz” dedi.

Haberin tamamını okumak için : https://www.hurriyet.com.tr/egitim/turk-ogrencilere-1-milyon-dolarlik-burs-41964724

Görseller

TÜRK ÖĞRENCİLERE 1 MİLYON DOLARLIK BURS
TÜRK ÖĞRENCİLERE 1 MİLYON DOLARLIK BURS
TÜRK ÖĞRENCİLERE 1 MİLYON DOLARLIK BURS
ULUSLARARASI KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMI
KÜRESEL HABERLER

BASINDAN HABERLER

WCEP'in ülke ve dünya basınında yer aldığı tüm haberler...

HEPSİNİ GÖR
Liseli Büyükelçiler Programı İle Çift Diploma
Aralık 20-2021

Liseli Büyükelçiler Programı İle Çift Diploma

UNESCO verilerine göre her yıl 50 bin öğrenci eğitim almak için Türkiye’den yurt dışına gidiyor. Öğrenciler henüz lise çağındayken uluslararası değişim programları aracılığıyla yurt dışındaki eğitim olanaklarının arayışına giriyor. Türkiye’nin en büyük lise öğrenci değişim programı olan WCEP Turkey’in Liseli Büyükelçiler Uluslararası Akreditasyon Programı, 13 devlet lisesi tarafından uygulanarak öğrencilere çift diploma ve üniversiteye öncelikli kabul imkânı sunuyor.

DEVAMINI OKU
Lise Öğrencilerine Kültürlerarası Uyum Kampı Yapıldı
Ağustos 05-2021

Lise Öğrencilerine Kültürlerarası Uyum Kampı Yapıldı

Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programı WCEP'in her yıl programlara kabul edilen öğrenciler için düzenlediği Liseli Büyükelçilerin Ku¨ltu¨rlerarası Uyum Kampı (Oryantasyon Kampı), 31 Temmuz- 2 Ağustos tarihlerinde yapıldı.

DEVAMINI OKU
Lise Öğrencileri Tercihini Kanada'dan Yana Kullanıyor
Ocak 04-2021

Lise Öğrencileri Tercihini Kanada'dan Yana Kullanıyor

Kanada Eğitim Bakanlığı Lise Öğrenci Değişim Programlarımız ile ilgili son gelişmeler ve değerlendirmelerim...

DEVAMINI OKU
Şampiyonların Gözü Bu Liselerde
Temmuz 17-2020

Şampiyonların Gözü Bu Liselerde

Türkiye’deki köklü devlet liseleri, dünya standartlarında eğitim verebilmek için uluslararası müfredat ve diploma programları uyguluyor. Bu liselerin sayısı da giderek artıyor. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler bu devlet liselerine çevrildi.

DEVAMINI OKU
close

SINIFINIZ
DÜNYA OLSUN!

WCEP Türkiye; kültürlerarası becerilere sahip olan, ülkesini yurtdışında doğru temsil eden ve kendi ayakları üzerine daha sağlam basan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor..!

Zaten üye misiniz?
hide show

İşlenecek kişisel verilerinize ilişkin açıklamalarımızı içeren KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

close
hide show
Parolamı Unuttum
Henüz üye değil misiniz? Hemen Üye Olun!
close
close
Gönder