Basında WCEP

Nisan 01-2020
Basında WCEP

Kanada Lise Öğrenci Değişim Programları Dijital Ortamdan Devam Ediyor

Çeşitli ülkelerden öğrencilerini ağırlayan Kanada, öğrencilerin eğitimlerini dijital ortama taşıdı.
wcep blog detail

Koronavirüs salgınından en çok endişe duyanlardan biri de yurt dışında eğitim gören öğrencileri ve onların aileleri oluyor. Çeşitli ülkelerden öğrencilerini ağırlayan Kanada, öğrencilerin eğitimlerini dijital ortama taşıdı. Değişim programlarıyla Türkiye’den Kanada’ya giden öğrenciler, alınan tedbirler sonucunda eğitimlerine internet üzerinden devam ediyorlar.

Çin’de başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, pek çok alan gibi eğitimde de yeni düzenlemeleri beraberinde getirdi. Eğitim faaliyetleri hızla dijital ortamlara taşınırken müfredatların aksamaması için çeşitli önlemler de alındı. Bu süreçte en çok endişe duyanlar, özellikle evinden ve ailesinde uzakta, yurtdışında eğitim gören öğrenciler ve onların aileleri oldu. Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programı WCEP’in Türkiye Genel Müdürü Volkan Cerrahoğlu, eğitim görmek için Türkiye’den Kanada’ya giden lise öğrencilerinin gerek sağlıkları gerekse eğitimlerinin devamlılığı açısından güvende olduklarını belirtti.

"Kanada’nın uzaktan eğitim altyapısı her koşulda hazır"
Hem misafir öğrencileri için sağladığı güvenli konaklama imkanı hem de sunduğu uzaktan eğitim altyapısı ile Kanada’nın koronavirüsle mücadele örnek bir tablo çizdiğini vurgulayan Volkan Cerrahoğlu, "Öncülük ettiğimiz değişim programı kapsamında Kanada’da bulunan lise öğrencileri, hem kendilerini hem de ailelerini riske atmamak adına Türkiye’ye dönmediler. Onları misafir eden gönüllü aileler ile birlikte güvenli bir şekilde eğitimlerine uzaktan devam ediyorlar. Zira Kanada’nın hali hazırda geliştirdiği uzaktan eğitim altyapısı, ülkeyi tüm koşullara hazırlıklı kılar nitelikte. Bu sayede tüm öğrencilerimizin eğitim dönemleri aksamadan devam ediyor." dedi.

"Yeni dönem öğrencileri Eylül’de Kanada’da olacak"
2020-2021 eğitim dönemi için Türkiye’den Kanada’ya gidecek lise öğrencilerinin işlemlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve bu görüşmelerden başarılı sonuçlar aldıklarını da aktaran Cerrahoğlu, "Yaptığımız çalışmalarla önümüzdeki yıl için başvuru yapacak lise öğrencilerine herhangi bir kısıtlama yapılmamasını sağladık. Bu kapsamda Kanada Büyükelçiliği, bir sonraki dönem için Kanada lise öğrenci değişim programına başvuru yapan ve kazanan öğrencilere vize vermeye devam edecek ve öğrenciler, eğitim dönemlerine başlamak üzere Eylül ayında Kanada’ya gidebilecek. WCEP olarak yarınlarımızı inşa edecek gençlerin elinden tutmaya devam ediyor, ayakları yere sağlam basan bireyler olarak yetişmeleri için yanlarında yürümeyi bir an olsun bırakmıyoruz. Dünya çapında geliştirdiğimiz işbirlikleri ile birlikte tüm engelleri aşacağımıza inanıyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: https://www.iha.com.tr/haber-kanada-lise-ogrenci-degisim-programlari-dijital-ortamdan-devam-ediyor-836400

Görseller

KANADA LİSE ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMLARI DİJİTAL ORTAMDAN DEVAM EDİYOR
KANADA LİSE ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMLARI DİJİTAL ORTAMDAN DEVAM EDİYOR
ULUSLARARASI KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMI
KÜRESEL HABERLER

BASINDAN HABERLER

WCEP'in ülke ve dünya basınında yer aldığı tüm haberler...

HEPSİNİ GÖR
close

SINIFINIZ
DÜNYA OLSUN!

WCEP Türkiye; kültürlerarası becerilere sahip olan, ülkesini yurtdışında doğru temsil eden ve kendi ayakları üzerine daha sağlam basan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor..!

Zaten üye misiniz?
hide show

İşlenecek kişisel verilerinize ilişkin açıklamalarımızı içeren KVKK Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

close
hide show
Parolamı Unuttum
Henüz üye değil misiniz? Hemen Üye Olun!
close
close
Gönder